Tokat’taki bağ evi patlamasının altından yasak ilişki çıktı. 5’i asker 7 kişi yaralanmıştı

Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı olan Karayaka beldesine bağlı bir bağ evinde yaşanan olayda 63 yaşındaki A.K. ve 29 yaşındaki oğlu S.C.K. evlerine izinsiz girmeye çalışanları jandarmaya ihbar etti. İhbar üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, bahçelerinde kendilerine ait olmayan bir sandık buldu.

Ancak bu sandığın patlayıcı madde içerdiğinden şüphelenilerek uzaklaştırılması sırasında büyük bir patlama meydana geldi.

Patlamada A.K., S.C. K. ve 5 asker yaralandı. Hızla olay yerine sevk edilen ambulanslar, itfaiye, jandarma ve polis ekipleri tarafından yaralılar Erbaa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk müdahale sonrası durumu ağır olan 3 asker ve 2 sivil Tokat’taki hastanelere sevk edildi.

Erbaa Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 2 askerin durumunun iyi olduğu, ancak Tokat’taki hastanelere sevk edilen yaralılarda uzuv kaybı yaşandığı ve tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

Olayla ilişkilendirilen şüpheliler İ.G. ve T.Ö., Samsun’da yakalandıktan sonra Erbaa İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Şüphelilerin sorgusu sürerken, A.K.’nin oğlu S.C.K. ile İ.G.’nin eşi arasında ilişki olduğu ve bu ilişkinin bir husumet sonucu patlama olayına neden olabileceği üzerinde duruluyor.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, olayla ilgili yapılan çalışmalara ilişkin hastane ziyareti sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Öncelikle tekrar geçmiş olsun diyorum. Burada 2 yaralımız var, durumları gayet iyi. Ancak Tokat’taki diğer yaralıların tedavileri devam ediyor. Cumhuriyet Savcılığımızla birlikte jandarma gerekli tüm çalışmaları yürütüyor. Ankara’dan gelen bomba imha uzmanları da bölgede inceleme yaptı. Soruşturma derinleştirildikçe yeni sonuçları paylaşacağız.”

Şüphelilerden T.Ö. ve İ.G. ise Erbaa İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemlerin ardından hastanelere sevk edildi.

İ.G. Niksar İlçe Jandarma Komutanlığına götürülürken, T.Ö. Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir