Bakan Tunç, Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasının Gizli Tanığın İadesi Hakkında Açıklamalarda Bulundu | Son Dakika

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının gizli tanığı Serdar Sertçelik’in iade süreciyle ilgili açıklamada bulundu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının gizli tanığı Serdar Sertçelik’in iade süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Belgelerin Macaristan’da olduğunu belirterek iadenin beklenildiğini ifade etti. Tunç, Macaristan’da 40 günlük geçici tutuklama kararının verildiğini hatırlattı.

SERDAR SERTÇELİK MACARİSTAN’DA YAKALANDI

İçişleri Bakanlığı, Serdar Sertçelik’in Macaristan’da yakalandığını duyurdu. Sertçelik, “mal varlığı değerlerinin meşru bir yolla elde edildiği konusunda kanaat uyandırma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “kasten öldürme”, “bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” suçlarından kırmızı bültenle aranıyordu. Sertçelik’in, İçişleri ve Adalet bakanlıkları ile MİT’in müşterek çalışmaları sonucu Macaristan’da yakalandığı belirtildi.

Ayrıca, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı İnterpol Europol Dairesi Başkanlığı’nın takibinde olan Sertçelik’in, 25 Mayıs 2024’te Gürcistan sahte pasaportu ve Simeon Nikos kimlik bilgisiyle Roszke Sınır Kapısı’ndan giriş yapmaya çalışırken yakalandığı ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir